نانوسیم "جوهر" فعال مبتنی بر کاغذ قابل چاپ الکترونیک

- Jan 06, 2017-

توسط نانوذرات فلزی کوچک در مایعات تعلیق، دانشمندان دانشگاه دوک رسانا چاپگر جوهر افشان "جوهر" چاپ الگوهای مدار ارزان، قابل تنظیم در هر سطح را دم هستند.

الکترونیک چاپ شده که آیا در حال حاضر در سطح وسيع در دستگاه استفاده می شود مانند شناسایی ضد سرقت فرکانس رادیویی (RFID) برچسب ها به شما ممکن است پیدا کردن در پشت جایزه گلدن گلوب در حال حاضر اند 1 اشکال بزرگ: برای مدارات به کار آنها ابتدا باید به به تمام نانوذرات با هم به یک سیم تک رسانا، کردنِ چاپ مدارهای پلاستیک ارزان یا کاغذ ذوب حرارت می باشد.

یک مطالعه جدید توسط محققان دوک را نشان می دهد که افزایش سرعت شکل نانوذرات در جوهر فقط نیاز به گرما از بین بردن ممکن است.

با مقایسه هدایت فیلم های ساخته شده از اشکال مختلف نقره متريک، محققان دریافتند که الکترون از طریق فیلم های ساخته شده از نانوسیمهای نقره بسیار راحت تر از فیلم های ساخته شده از اشکال دیگر مانند nanospheres و یا microflakes فایل های فشرده. در واقع الکترونها به راحتی از طریق فیلم های نانوسیم که عملکرد می تواند آنها را در مدارهای چاپی بدون نیاز به آنها همه با هم ذوب اعمال می شد.

بنیامین ویلی استادیار شیمی در دوک گفت: "نانوسیمهای بار 4000 رسانایی بالاتر از بیشتر معمولا استفاده می شود نانو ذرات نقره است که شما در چاپ آنتن تگ های RFID بود". "پس در صورت استفاده از نانوسیمهای سپس حرارت مدارات چاپی به چنین درجه حرارت بالا لازم نیست و شما می توانید استفاده از پلاستیک های ارزان تر و یا کاغذ."

"واقعا وجود دارد هیچ چیز دیگری من علاوه بر این نانوسیمهای نقره ای که شما فقط می توانید چاپ فکر می کنم و به سادگی رسانا بدون هر گونه پس از پردازش است،" ویلی اضافه شده.

این نوع چاپ الکترونیک می توانست برنامه های کاربردی فراتر از بسته بندی های هوشمند; محققان با استفاده از فن آوری سلول های خورشیدی، چاپ را نمایش, led ها و یا خوراک و تقویت کننده و باتری و حتی برخی از دستگاه های زیستی الکترونیکی کاشت تصور. نتایج دسامبر آنلاین 16 در سندرم روش کاربردی و رابط به نظر می رسد.

نقره ای تبدیل به رفتن به مواد چاپی الکترونیک ساخت گفت: ویلی و تعدادی از مطالعات تازگی ظاهر اندازه گیری هدایت فیلم با اشکال مختلف متريک نقره ای. اما تغییرات تجربی را مقایسه مستقیم بین اشکال دشوار و چند گزارش هدایت فیلم به حجم کل نقره استفاده می شود، عامل مهم هنگام کار با مواد پر هزینه مرتبط است.

به گفته ایان استوارت اخیر دانشجوی ویلی در آزمایشگاه و نویسنده اول مقاله سندرم "ما می خواستیم برای از بین بردن هر گونه مواد اضافی از جوهر و به سادگی با سنگ تیز کردن در مقدار نقره در فیلم و تماس میان نانوساختارها به عنوان تنها منبع تنوع".

استوارت شناخته شده دستور طبخ متريک نقره ای با اشکال مختلف از جمله نانو ذرات microflakes و نانوسیمهای کوتاه و بلند مدت استفاده و مخلوط این نانوساختارها با آب مقطر را ساده "جوهر." او سپس اختراع راه سریع و آسان به ساخت فيلم هاي نازک با استفاده از تجهیزات موجود در فقط در مورد هر آزمایشگاه--شيشه و نوار دوطرفه.

"ما سوراخ کن استفاده از چاه های نوار دوطرفه قطع و آنها را به شيشه گیر،" استوارت گفت. با اضافه کردن حجم دقیق جوهر به هر نوار "خوب" و سپس چاه--یا به درجه حرارت نسبتا کم به سادگی آب تبخیر و یا افزایش دما ذوب سازه های با هم شروع--گرم آفریده انواع فیلم های تست.

این تیم می گویند آنها شگفت زده بود که فیلم های نانوسیم های طولانی هدایت بالاترین نیست. الکترون ها معمولا به راحتی جریان از طریق فردی متريک اما گیر هنگامی که آنها از یک سازه پرش به بعد، ویلی توضیح داده شده، و نانوسیمهای طولانی تا حد زیادی کاهش تعداد بار الکترون را این "پرش" است.

اما آنها در تغییر بود چقدر شدید شگفت زده شدند. "مقاومت فیلم نانوسیم نقره طولانی چندین واحدهای پایین تر از نانوذرات نقره و تنها 10 بار بیشتر از نقره خالص است،" استوارت گفت.این تیم در حال حاضر آزمایش شده با آئروسل جت با استفاده از چاپ جوهر نانوسیم نقره در مدار قابل استفاده. ویلی می گوید آنها نیز می خواهم برای کشف اینکه آیا با پوشش نقره مس نانوسیمهای، که قابل توجهی ارزان تر برای تولید از نانوسیمهای نقره خالص، همان اثر را.

این تحقیقات توسط بودجه از بنیاد ملی علوم (1344745 سرندهای ارتعاشی و DMR-1253534) و یاران GAANN را از طریق دانشکده شیمی دوک مورد حمایت قرار گرفت.


یک جفت:جوهر رسانا بازارهای 2016-2026: پیش بینی، فن آوری، بازیکنان بعدی:دانشمندان ایجاد لیزر کوچک با استفاده از نانو ذرات نقره