محققان ام آی تی توسعه فرآیند چاپ برچسب های الکترونیکی

- Jan 20, 2017-

تصور کنید که قادر به خواندن زمان واقعی اطلاعات الکترونیکی بر روی برچسب. بنابراین شما می دانید دقیقا چه داغ قهوه خود زمان است به عنوان مثال، شما barista برچسب نسخه قابل چاپ کردن می تواند. برچسب های الکترونیکی را می تواند اثبات مفید در تعدادی از برنامه های کاربردی. این تکنولوژی نیز سطوح چاپ الکترونیکی برای طیف گسترده ای از توابع ممکن را می تواند.

محققان در موسسه تکنولوژی ماساچوست توسعه فرآیند چاپ برای ترانزیستور که برچسب های الکترونیکی و سطوح مشابه را ممکن است به واقعیت ارزان.

علي جان هارت دانشیار Mitsui توسعه شغلی در فن آوری معاصر و مهندسی در دانشگاه فنی ماساچوست می گوید "در یک نیاز بزرگ برای چاپ دستگاه های الکترونیکی است که بسیار ارزان قیمت هستند اما ارائه محاسبات ساده و عملکرد تعاملی وجود دارد".

"ما روند چاپ جدید فن آوری قادر می سازد برای الکترونیک کارایی بالا، به طور کامل چاپ شده از جمله ترانزیستور سطوح عملکردی نوری و سنسورهای همه جا حاضر است."

چاپ الکترونیک یک مفهوم جدید نیست. جوهر افشان و لاستیک ماشین پرس یا تکنیک های با نتایج بدون زرق و برق استفاده شده است. با توجه به مقاله محققان اخیرا در مجله منتشر شده.پیشرفت های علم، تكنيك هاي دشوار به کنترل در مقیاس های کوچک هستند و تمایل به تولید الگوهای حلقه قهوه در نشت جوهر که بیش از مرزهای. ناهموار چاپ نیز به مدار ناقص می شود.

روش در نقشه برداریپیشرفت های علمشامل طراحی تمبر nanoporous – نوع مهر است که spongier از لاستیک و در مورد اندازه ناخن انگشت کوچک است. این تمبر ویژگی الگوهای کوچکتر از پهنای موی سر انسان.

تخلخل این تمبر اجازه می دهد تا یک راه حل از نانوذرات نوع جوهر به جریان یکنواخت از طریق مهر و بر روی سطح مورد نظر. این اجازه می دهد تا وضوح بالاتر از مهر چاپ.

نانولوله های کربنی برای مهر استفاده می شود. این ورق های قوی، میکروسکوپی از اتم های کربن در سیلندر قرار گرفته است.

"آن تا حدودی نمونه، است که راه حل برای چاپ با وضوح بالا از الکترونیک leverages سابقه و هدف ما در ساخت نانولوله های کربنی را برای سالهای زیادی است،" هارت می گوید.

"جنگل نانولوله های کربنی می تواند جوهر بر روی سطح مانند اعداد بزرگ کوچک قلم قلم پرها انتقال."

تمبر، محققان استفاده قبلا روش های رشد نانولوله های کربنی در سطح سیلیکون در الگوهای مختلف از جمله honeycombs و گل شکل توسعه یافته را به. این نانولوله های پلیمری نازک جوهر نفوذ ساختار نانولوله و پس از جوهر مهر بود که نانولوله هنوز کوچک شدن را با پوشش داده شدند. آنها سپس مهر با حجم کوچک الکترونیکی جوهر از نانوذرات نقره و اکسید روی یا نیمه هادی نقطه کوانتومی مانند تزریق.

از اجزای مهم به چاپ این الگوها با وضوح بالا و دقیق مقدار فشار اعمال شده به جوهر تمبر است. این فشار دقیق مدل برای پیش بینی میزان نیروی لازم برای تمبر لایه حتی از جوهر را بر روی بستر تعيين شد. ماشین چاپ از غلتک موتوری برای فرایند ساخته شده بود. محققان ثابت هر تمبر بر روی پلت فرم متصل به بهار و آنها را به این مورد استفاده برای کنترل نیروی فشار دهید مهر برابر بستر استفاده می شود.

هارت می گوید "این فرایند مداوم صنعتی، که در آن شما می توانید مهر داشته باشد، و غلتک که بر روی بستر می خواهید به چاپ، مانند قرقره از فیلم های پلاستیکی و یا مقاله های تخصصی الکترونیک, داشته باشد می شود". "ما در بر داشت، توسط موتور ما مورد استفاده در سیستم چاپ محدود ما در 200 میلی متر در ثانیه و به طور مداوم، که در حال حاضر قابل رقابت با نرخ فن آوری های چاپ صنعتی چاپ می تواند. این، همراه با بهبود ده برابر در وضوح چاپ است که به ما نشان داد دلگرم کننده است."


یک جفت:رنگ ترکیبی جدید اجازه چاپ شده، انعطاف پذیر الکترونیک بدون تف جوشی بعدی:جوهر رسانا آماده چاپ دیجیتال اهداف تولید تمام عیار