کاتالیستی ظروف باعث می شود فلزی بازیافت آسان

- Apr 06, 2017-

بطری های عطر با نانوذرات ساخته شده است در اجازه می دهد تا داروخانه ها به راحتی استفاده مجدد کاتالیزور ارزشمند

ظروف شیشه ای آزمایشگاهی ساخته شده با در نانوذرات پالادیوم   باعث می شود که بازیافت و استفاده مجدد از کاتالیست های فلزی ارزشمند راحت تر از همیشه قبل از.

فلزات مانند پلاتین یا طلای می تواند مجموعهای از واکنش های شیمیایی را کاتالیز، اما آنها گران هستند، به همین دلیل شیمیدانان استفاده مجدد و بازیافت آنها. معمولا، کاتالیزور جامد نیاز به پس از یک واکنش، که می تواند به معنای برخی از دست داده است و بازیابی می تواند به ویژه دشوار است اگر هر یک از محصولات واکنش جامد است توسط فیلتراسیون و خالص جدا شود.

114875_shutterstock_522023443.png


اکنون   شیانگ فی   از دانشگاه ملی سنگاپور و همکارانش از بطری با نانوذرات پالادیوم پوشش داده شده اند، که به معنی شیمیدانان به سادگی می توانید خالی و شستشو ظرف واکنش و سپس استفاده از آنها به واکنش را کاتالیز می کند.

به عنوان نانوذرات فلزی به شیشه نمی چسبد، تیم فی شیشه ای با فرش های ساخته شده از میکرو nanofilaments سیلیکون پوشش داده و آنها را با یک پروتئین چسبنده شبیه به یکی از صدف استفاده خود را به سطوح ضمیمه پوشش داده شده. فلاسک پوشش داده شده هنوز هم واکنش های موثر پس از استفاده 20 بار کاتالیزور، در حالی که بهره وری یک کاتالیزور تجاری قطره داد پس از آن تنها یک بار بازیافت شده است.

تیم فی دیدم هیچ کاهش کارآیی فلاسک کاتالیزوری است که مورد استفاده برای تولید چند گرم از محصول است، اما هنوز روشن نیست اگر روش در راکتورهای صنعتی به اندازه کار می کنند.

یک جفت:Electrocrystallization: دستیابی به موفقیت در تحقیقات طلا. بعدی:با استفاده از جوهر افشان چاپ برای ساخت مدارهای هوشمند ترکیبی انعطاف پذیر