نانوذرات نقره در راه مقرون به صرفه تولید می شود

- Sep 26, 2017-

P Sudhakaran | TNN | یدلایمخیرات 2017 یدلایمخیرات اوت 29، 10:08 اى

KANNUR: با ظهور فناوری نانو پژوهش در سنتز نانوذرات نیز برجستگی از اواخر سال به دست آورده اند.

در حال حاضر، کار تحقیقاتی توسط R Sithara که MTech در گروه مهندسی شیمی، موسسه ملی تکنولوژی تیروچیراپالی، دنبال که نانوذرات نقره (AgNP) از نیترات نقره در راه مقرون به صرفه تولید شده می تواند پیدا کرده است.

نانو ذرات نقره در پوشش های ضد میکروبی پارچه زخم پانسمان و دستگاه های پزشکی استفاده می شود.

Sithara، تحقیقات خود راهنمای P Sivashanmugam و دانشجویان P Selvakumar و C آرون ادعا کرد که hispida Acalypha (پلی اکریلونیتریل گیاه یا دم گربه)، کارخانه مشترک می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان عامل کاهنده در روند. سليمان Anandan، معلم از بفهمم و انرژی خورشیدی تبدیل آزمایشگاه گروه شیمی در موسسه، بیش از حد حمایت ادعا.

کاغذ 'سنتز مقرون به صرفه نانوذرات نقره با استفاده از عصاره برگ Acalypha hispida و کاربرد آن در شناسایی یون های Mn(II)"، منتشر شده در آخرین شماره مجله پیشرفته پژوهش، باز کردن امکانات جدید در کشورهای عضو اکو دوستانه و سنتز مقرون به صرفه نانوذرات همراه با کاربرد آن در شناسایی یون منگنز.

هر چند با استفاده از سنتز سبز انواع عوامل کاهنده شیر گاو از جمله، گیاهی عصاره، میکروب، و دیگران استخراج عناصر استفاده گیاه سبز اهمیت با توجه به در دسترس بودن آن هزینه اثربخشی مزايای دیگر گفت: دست آورد Sithara ساکن Edapal Malappuram.

"آن را به عنوان یک گیاه معمول است که می تواند همه جا کشت Acalypha hispida استفاده شد," او گفت. هیچ دیگر پژوهش با استفاده از گیاه زینتی به تا کنون گزارش شده این مطالعه قابل توجهی می کند.

"بر خلاف متعارف عمل جوش به عصاره برگ اینجا برگ در دو آب مقطر با استفاده از ملات و دسته هاون پس از افزودن 100 میلی لیتر متانول، برای اطمینان از کیفیت نانوذرات، خرد شسته شد" او گفت.

پروژه سرمایه گذاری توسط تامیل نادو شورای دولتی برای علم و تکنولوژی (TNSCST) انتخاب شده است.


یک جفت:اثر ضدباکتريايی نانوذرات نقره در سودوموناس آئروژينوزا بعدی:لایه های لایه های p-type III-نیترید برای افزایش اثرات پلاسمون سطحی